YILDIRIM BEYAZIT LİSESİNDE 25. GELENEKSEL PİLAV GÜNÜ

AKTÜEL 13 Haziran 2022 16:37
Videoyu Aç YILDIRIM BEYAZIT LİSESİNDE 25. GELENEKSEL PİLAV GÜNÜ
A
a
Bursa'nın en köklü okullarından biri olan ve 1967 yılında Ortaokul ve Lise olarak öğretime açılan Bursa Yıldırım Beyazıt Anadolu Lisesi’nin mezunları geleneksel pilav gününde buluştu.
Yıldırım Beyazıt Liseliler Derneği tarafından bu yıl 25.si düzenlenen pilav gününde eski ve yeni mezunlar bir araya gelerek değerli bir vefa örneği sergilediler.

Okul bahçesinde düzenlenen pilav gününe okulda görev yapıp emekli olan öğretmenler, okul müdürü, halen çalışan öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Yağmurlu havaya rağmen, oldukça samimi bir ortamda gerçekleşen pilav gününde mezun olan ve yıllar sonra bu organizasyon sayesinde ilk defa bir araya gelen birçok mezun bol bol sohbet edip hasret giderdi, anılar ve anekdotlar paylaşıldı.

Etkinliği düzenleyen Yıldırım Beyazıt Liseliler Derneği Başkanı Sebahattin Soğukpınar, "Bu derneği ve geleneğimizi yaşatmak için çaba göstermeye devam edeceğiz. Bu gelenek, yolu bu okuldan geçen herkesin ortak ürünüdür. Yeni mezun gençlerimizin de faaliyetlerimizde yer alarak bu sinerjiye daha fazla katılmalarını arzu ediyoruz” dedi.
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat