Nilüfer ve Susurluk ortak çalışmalarla güçlenecek

Y.YÖNETİM 22 Aralık 2020 15:10
Videoyu Aç Nilüfer ve Susurluk ortak çalışmalarla güçlenecek
A
a
Susurluk Belediye Başkanı Nurettin Güney , Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem’i ziyaret etti. Ziyarette ortak çalışmaların önemine dikkat çeken başkanlar, birlik ve beraberliğin başarıyı arttıracağına vurgu yaptılar.
 

Nilüfer Belediyesi’nin kardeş kenti olan Susurluk’un Belediye Başkanı Nurettin Güney ve beraberindeki heyet Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem’i makamında ziyaret etti. İki belediyenin başkan yardımcıları ve meclis üyelerinin yanı sıra CHP Nilüfer İlçe Başkanı Fırat Yılmaz ile İYİ Parti Nilüfer İlçe Başkanı Levent Öncü de yer aldı.

İki belediye arasındaki kardeşlik ve geliştirilebilecek ilişkilerin gündeme geldiği ziyarette yapılan çalışmalara da değinildi.

Susurluk Belediyesi’nin Nilüfer Belediyesi’nden öğrenecek çok şeyi olduğunu ifade eden Başkan Nurettin Güney, “Susurluk, insan sirkülasyonu bol olan kaynakları bakımından zengin bir bölge. Örnek kent Nilüfer Belediyesi ile ortak işbirlikleri yararlı olacaktır. Muhalefet belediyeleri özellikle kaynaklar ve bürokratik çözümlerde sıkıntı yaşıyor. Yapacağımız çalışmalarla halkımıza kendimizi iyi anlatmalıyız. Ortak çalışmalarla son yerel seçimlerde neler başarıldığını gördük. Gelişime yönelik ortak çalışmalara imza atarsak daha verimli projeler üretebiliriz” dedi.

Başkan Nurettin Güney, Turgay Erdem’e Susurluk Belediyesi’ne verdiği desteklerden dolayı bölge halkı adına ayrıca teşekkür etti. 

 

Turgay Erdem: Başarı dayanışmayla olur

 

Susurluk Belediyesi ile ortak çalışmalara imza atmanın mutluluk vereceğini ifade eden Başkan Turgay Erdem da, “Nilüfer Belediyesi deneyimlerini paylaşmaya açık bir kurum. Kurumlar arası iş birliği çok önemli. Ortak çalışmalar bize güç katacaktır. Pandemi dönemini sosyal demokrat belediyeler başarıyla geçirdi. Bu başarıların devamı iş birlikleri ve dayanışmayla olur. Bu dayanışma anlayışını yıllardır sürdürüyoruz ve sizinle de geliştirmek mutluluk verici olacaktır” diye konuştu.

Ziyaret sırasında Susurluk  heyeti, belediye bünyesindeki kooperatifin yöresel ürünlerinin sunumu da  yaparken, NİLKOOP ile  ürün alışverişi için de karşılıklı iş birliği yapma kararı alındı. 

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Yerelden Evrensele