Nilüfer’in korolarına İzmir’de başarı ödülü

AKTÜEL 17 Mayıs 2022 11:35
Videoyu Aç Nilüfer’in korolarına İzmir’de başarı ödülü
A
a
İzmir’de düzenlenen Çok Sesli Korolar Festivali’ne katılan Nilüfer Çocuk Korosu ile Nilüfer Çoksesli Koro,  "Entonasyon, Homojenlik ve Koro Tınısında Başarı" ödülü aldı.Konserleri büyük ilgi gören Nilüfer Çoksesli Koro  ile Nilüfer Çocuk Korosu bu defa İzmir’de gönülleri fethetti. 
İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye Polifonik Korolar Derneği iş birliğiyle bu yıl ilk kez düzenlenen İzmir Çok Sesli Korolar Festivali’ne katılan Nilüfer Belediyesi bünyesindeki iki koro, verdikleri konserlerde büyük beğeni topladı 
“İzmir yine çok renk çok ses çok nefes” sloganıyla düzenlenen ve 75 farklı koronun katıldığı  İzmir Çok Sesli Korolar Festivali’nde yer alan şef Zeynep Göknur Yıldız yönetimindeki  Nilüfer Çoksesli Koro alkışları topladı.  Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’ndeki konserde Nilüfer Çoksesli Koro, Nilüfer Belediyesi’nin 2019 yılında gerçekleştirdiği Anadolu Ozanları Projesi kapsamında bestelenen eserlerden üçünü de seslendirdi. Konseri ilgi gören Nilüfer Çoksesli Koro festivalde "Entonasyon, Homojenlik ve Koro Tınısında Başarı" ödülüne değer görülerek, ödüllerine bir yenisini ekledi. 
Türkiye’de çok sesli koro müziğini yaymak amacıyla düzenlenen İzmir Çok Sesli Korolar Festivali’nde,  Nilüfer Çocuk Korosu da alkışları topladı. Şef Suat Şahin yönetimindeki Nilüfer Çocuk Korosu  festival konserini Ahmed Adnan Saygun  Sanat Merkezi’nde verdi.  Ayrıca  Ahmed Adnan Saygun  Sanat Merkezi bahçesindeki Ahmed Adnan Saygun  heykeli önünde de mini konser veren Nilüfer Çocuk Korosu,  açık alan konserleri dışında yürüyüş halinde "Viva La Musika" adlı şarkıyı söyledi.  Sokak konserleri büyük ilgi gören Nilüfer Çocuk Korosu,  jüri tarafından "Entonasyon, Homojenlik ve Koro Tınısında Başarı" ödülüne değer görüldü. 
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat