İhtiyaç sahiplerini ve yardımseverleri buluşturan uygulama 

Y.YÖNETİM 21 Ocak 2022 12:18
Videoyu Aç İhtiyaç sahiplerini ve yardımseverleri buluşturan uygulama 
A
a
Nilüfer Belediyesi’nin ikinci el giysileri, ihtiyaç sahiplerine ücretsiz olarak ulaştırdığı Giymiyorsanız Giydirin Atölyesi, soğuk kış günlerinde, hem ihtiyaç duyan vatandaşların hem de hayırseverlerin ilgisini görüyor. Zor durumdaki vatandaşlara yardım etmek isteyen kurumlar da çalışanlarıyla giysi desteğinde bulunarak ihtiyaç sahiplerine el uzatıyor. 

Nilüfer Belediyesi’nin ikinci el giysileri ihtiyaç sahipleriyle buluşturduğu “Giymiyorsanız Giydirin” uygulaması, son dönemde daha çok ilgi görmeye başladı. Ekonomik koşulların zorlaşması ve artan soğuklar ihtiyaç sahiplerini daha çok ikinci el giysilere yöneltirken Nilüfer Belediyesi’nin “Giymiyorsanız Giydirin” atölyesine de talep arttı. 
İhsaniye Mahallesi İsmetiye Caddesi Şahin Sitesi’nde hizmet veren Giymiyorsanız Giydirin Atölyesi ile Görükle Sakarya Mahallesi Atatürk Caddesi Çağrıyan Sokak’ta öğrencilere yönelik hizmet veren Giymiyorsanız Giydirin Kampüs’de, her yıl yüz bini aşkın kıyafet, ücretsiz olarak ihtiyaç sahipleriyle buluşuyor. 
Vatandaşların bağışlarıyla faaliyet gösteren atölyeye bazı  kurumlar da çalışanlarıyla topluca giysi bağışında bulunarak ihtiyaç sahiplerine destek oluyor. 
Giymiyorsanız Giydirin merkezine destek olan firmalardan biri de, Dialog Türkiye Gayrimenkul Şirketi oldu. Dialog Türkiye yetkilileri, yüzlerce parça ikinci el giysiyi, ihtiyaç sahiplerine verilmek üzere Giymiyorsanız Giydirin’e teslim etti. Toplumsal duyarlılığı artırmak adına böyle bir çalışma yaptıklarını belirten Dialog Türkiye kurucularından Übeyt Işık, “Bu çalışmaya ekibimizde yer alan 300’ü aşkın kişi katıldı. Evlerinde kullanmadıkları pantolondan ayakkabıya, gömlekten paltoya kadar çeşitli ürünleri bir araya topladık. İhtiyaç sahibi vatandaşlara ulaştırılması için de Nilüfer Belediyesi’nin Giymiyorsanız Giydirin merkezine getirdik. Ülkemizin zor günlerinde ihtiyaç sahiplerine el birliğiyle destek olmak istedik. Hayat paylaştıkça güzel oluyor” diye konuştu.  
Kış döneminde talebin daha da arttığını dile getiren Giymiyorsanız Giydirin yetkilileri, vatandaşlara evlerinde kullanmadıkları eşya ve giysileri, Giymiyorsanız Giydirin merkezlerine getirmeleri çağrısında bulundu. Gelen her ürünün, titizlikle incelendikten sonra raflardaki yerini aldığını söyleyen yetkililer, Nilüfer’deki ihtiyaç sahiplerinin taleplerini olabildiğince karşılamaya çalıştıklarını söyledi. 2014 yılından bu yana hizmet veren Giymiyorsanız Giydirin merkezlerinden bugüne kadar, 25 binden fazla kişi, yaklaşık 860 bin parça giysi alarak faydalandı. Nilüfer Belediyesi’nin Giymiyorsanız Giydirin Atölyesi’ne katkıda bulunmak isteyenler,kullanılabilir durumdaki kıyafetleri, ayakkabı, çanta, ev tekstili ve oyuncakları NilüferBelediyesi Halk Evi’nde bulunan Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü, Nilüfer KentKonseyi, Nilüfer sınırlarında bulunan muhtarlık binalarının yanı sıra Giymiyorsanız Giydirin
Atölyesi ve Giymiyorsanız Giydirin Kampüs’e bırakabiliyor.Giymiyorsanız Giydirin Kampüs’ten yararlanmak isteyenler, öğrenci kimlikleri ile buradanistedikleri kıyafeti alabiliyor. İhsaniye Mahallesi’ndeki Giymiyorsanız Giydirin Atölyesi’ndende ihtiyaç sahibi herkes belirli periyotlarda faydalanabiliyor.
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat