Güz Konserleri Bulutsuzluk Özlemi ile sona erdi

AKTÜEL 27 Eylül 2021 10:48
Videoyu Aç Güz Konserleri Bulutsuzluk Özlemi ile sona erdi
A
a
Nilüfer Belediyesi’nin +1 iş birliğiyle düzenlediği “Nilüfer +1 Güz Konserleri” bir ay boyunca Bursalılar’a müzik ziyafeti sundu. Farklı müzik türlerinden isim ve grupların sahne aldığı konser dizisi, Bulutsuzluk Özlemi konseriyle sona erdi.
    Nilüfer Belediyesi, Bursalı sanatseverlere Eylül ayı boyunca açık havada konser keyfi yaşattı. +1 iş birliğiyle Balat Atatürk Ormanı’nda gerçekleştirilen konserlerde farklı müzik türlerinden sevilen isim ve gruplar sahne aldı. 4 Eylül’de Kalben konseriyle başlayan Nilüfer +1 Güz Konserleri’nde, Göksel, Bülent Ortaçgil, Evdeki Saat, Ceza ve Gaye Su Akyol Bursalı hayranlarıyla buluştu. Yaklaşık 25 bin seyircinin katılımıyla tam bir müzik şöleninin yaşandığı konser dizisinin son gününde, 37 yıllık efsane Türk rock grubu Bulutsuzluk Özlemi sahne aldı. 
    Şarkı sözlerinde sosyolojik, psikolojik, ekonomik ve politik konuları işleyen Bulutsuzluk Özlemi, Bursalı hayranlarıyla hasret giderdi. Her yaştan geniş bir dinleyici kitlesi bulunan Bulutsuzluk Özlemi, sevilen şarkılarının yanı sıra ilk albümlerinden parçalar da seslendirerek alanı dolduran müzik tutkunlarına zaman zaman nostalji yaşattı. 
    1992 yılında çıkardıkları “Güneşimden Kaç” albümünde yer alan “Hayır Hayır” şarkısıyla konserine başlayan Bulutsuzluk Özlemi, yaklaşık iki saat sahnede kaldı. Efsane grup, herkesin ezbere bildiği “Yine Düştük Yollara” ve “Sözlerimi Geri Alamam” parçalarını da alanı dolduran binlerce hayranıyla birlikte söyledi. Vokal ve gitarda Nejat Yavaşoğulları, basgitarda Ahmet Pekmezci, klavyede Sina Koloğlu, solo gitarda Deniz Demiröz, davulda Gencer Kıymaz’ın yer aldığı Bulutsuzluk Özlemi, yüksek sahne enerjisi ve performanslarıyla gecenin sonunda dakikalarca alkışlandı. 
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Yerelden Evrensele