Engelliler Günü’nde yaşadıkları sorunlara dikkat çektiler

Y.YÖNETİM 3 Aralık 2020 14:27
Videoyu Aç Engelliler Günü’nde yaşadıkları sorunlara dikkat çektiler
A
a
Nilüfer Belediyesi Bizim Ev Engelliler Sosyal Yaşam Destek Merkezi katılımcıları, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde gerçekleştirilen çevrimiçi buluşmada, engelli bireylerin pandemi döneminde yaşadıkları sorunları ve bu dönemde dikkat etmeleri gereken konuları ele aldı. 

Engelli bireylerin sosyal yaşamın içinde aktif rol alması, tüm hizmetlerden eşit bir şekilde faydalanabilmesi için çalışmalar yapan Nilüfer Belediyesi Bizim Ev Engelliler Sosyal Yaşam Destek Merkezi, pandemi döneminde de eğitici ve öğretici atölyelerini aralıksız sürdürüyor. Pandemi nedeniyle evlerinde daha fazla zaman geçirmek zorunda kalan engelli bireyler, Bizim Ev’in düzenlediği çevrimiçi atölyelerle bu zamanlarını verimli geçirerek, pandemi dönemini fırsata çeviriyor. Bizim Ev Engelliler Sosyal Yaşam Destek Merkezi eğitmenleri, okuma grubu, sanat atölyeleri ve farkındalık çalışmalarına katılan engelli bireylerle bu kez, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında düzenlenen çevrimiçi etkinlikte buluştu. Engelli bireylerin pandemi döneminde eğitim, sağlık, toplu ulaşım gibi alanlarda yaşadığı sorunlar ile bu süreçte alınması gereken önlemlerin konuşulduğu buluşmada, sahip oldukları haklar da bir kez daha hatırlatıldı. Atölyede engelli bireylerin bu dönemde dikkat etmeleri gereken konular da konuşuldu. 
Engelli bireylerin, taleplerini de dile getirdiği buluşmada, farkındalık çalışmalarının sadece 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde değil, her zaman yapılması gerektiğine dikkat çekildi. Dayanışma mesajlarının verildiği buluşmada, engelli bireylere karşı duyarlı olunması gerektiği vurgulandı. 
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Yerelden Evrensele