Çalı’da kadınlara pilates eğitimi 

SPOR 6 Ağustos 2021 10:33
Videoyu Aç Çalı’da kadınlara pilates eğitimi 
A
a
Nilüfer Belediyesi, Çalı Mahallesi’nde kadınlar için pilates eğitimi düzenledi. Eğitime büyük ilgi gösteren Çalılı kadınlar, haftada iki gün yapılan derslere düzenli olarak devam ediyor.

    Kırsal bölgelerde kadın ve çocukların farklı alanlarda eğitim alıp sosyalleşebilecekleri yapılar oluşturan ve kadınlara; İngilizceden kadın sağlığına, toplumsal cinsiyet eşitliğinden sanat eğitimlerine kadar pek çok alanda eğitim veren Nilüfer Belediyesi, bu kapsamda sportif çalışmalar da yapıyor.
    Geçtiğimiz ay Konaklı Mahallesi’nde Kadın ve Çocuk Akademisi çatısı altında kadınlar için pilates eğitimi veren Nilüfer Belediyesi, büyük ilgi gören bu çalışmayı Çalı Mahallesinde de başlattı. Çalı Kadın ve Çocuk Akademisi’nde kadınlar için başlatılan pilates eğitimleri büyük ilgi gördü.
    Nilüfer Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü’nce görevlendirilen pilates eğitmeni Özgü Selvi tarafından, haftada iki gün verilen pilates eğitimlerine Çalılı kadınlar büyük bir hevesle katılıyor. Pilates eğitimi için 50 kadının kayıt yaptırdığını söyleyen Özgü Selvi, başta fazla kiloların verilmesi, esnekliğin arttırılması, vücut duruşunun ve kondüsyonun iyileştirilmesi olmak üzere vücut sağlığı üzerinde pek çok faydası olan pilates derslerine Çalılı kadınların düzenli olarak katıldıklarını ifade etti.  
    Çalı Kadın ve Çocuk Akademisi’nde 1 ay boyunca sürecek pilates eğitimlerinin yanı sıra kadın ve çocuklar için sosyal, kültürel ve sportif etkinlikler ve birçok eğitim programı düzenleniyor. Merkezde çocuklara yönelik film gösterimi ve atölyeleri, akıl zeka kutu oyunları, İngilizce etkinlik atölyeleri, deney atölyeleri, gitar, resim ve ritim kursları yapılıyor. Kadınlara yönelik ise üretim ve istihdama yönelik el sanatları atölyeleri ile seminerler düzenleniyor ve aynı zamanda psikolojik destek hizmetleri sürdürülüyor. 
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Yerelden Evrensele