Büyükşehir atletizmde kupalara abone

SPOR 19 Ağustos 2020 09:31
Videoyu Aç Büyükşehir atletizmde kupalara abone
A
a

Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü Atletizm Kadın Genç takımı, U20 Atletizm Ligi’ni üçüncü sırada tamamladı.

Türkiye Atletizm Federasyonu tarafından düzenlenen U20 Atletizm Ligi final yarışları Denizli’de tamamlandı. Denizli Büyükşehir Belediyesi Spor Toto Spor Kompleksi’nde yapılan organizasyonda Büyükşehirli sporculardan Zeynep Kuran 400 metrede birincilik ve 800 metrede üçüncülük elde etti. Habibe Okçu 200 metrede üçüncü ve 100 metrede üçüncü, Nazlıcan İnaltekin; üç adım atlamada, Iraz Engin uzun atlamada, Gökçe Erken gülle atmada, İrem Aydın disk atmada, Zeynep Çaylak yüksek atlamada ve Edanur Yaşar da 400 metre engel yarışlarında ikinci sırada yer aldı.  Zehra Türknaz Özırmak  çekiç atmada, Gönül Demir cirit atmada, Aleyna Yüce sırıkla atlamada üçüncülük madalyası kazandı. Büyükşehir’in 4x100 bayrak takımı ve 4x400 bayrak takımları yarışma sonunda üçüncü oldu.

Ferdi 21 madalya ve 100 puan toplayan Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü, U20 Atletizm Ligi’ni üçüncülük kupasıyla tamamladı.

Sırada ‘Süper Lig’ var

U16, U18 ve U20 Atletim Liglerini üçüncü sırada tamamlayan Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü, yeni sınavını Turkcell Atletizm Süper Liginde verecek.  2 kademeden oluşan Süper Lig’de yeşil-beyazlılar finale kalmak için mücadele edecek.  Türkiye’nin en iyi atletlerinin yer alacağı yarışların ilk Bursa Olimpik Atletizm Sahası’nda koşulacak.

KAYNAK: BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

BASIN YAYIN VE HALKLA İLİŞKİLER DAİRESİ BAŞKANLIĞI

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Yerelden Evrensele
Advertisement