BUSOB Başkanı Recep Hakan Ziya'dan 'korsan servis' uyarısı

TEKNOLOJİ 31 Ekim 2021 12:59
Videoyu Aç BUSOB Başkanı Recep Hakan Ziya'dan 'korsan servis' uyarısı
A
a

Bursa Soğutucu Bobinaj Elektrikli Ev Aletleri Yapımcı ve Onarıcıları Odası Başkanı Recep Hakan Ziya'nın açıklaması aynen şöyle

"Bursa Soğutucu Bobinaj Elektrikli Ev Aletleri Yapımcı ve Onarıcıları Odası olarak;  internetin hayatımıza girmesiyle insanların aldatıcı kişi veya içeriklerle karşılaşmasının eskiye oranla daha fazla ve kolay olduğunu gözlemlemekteyiz. Bu bağlamda tüketicilerin mağdur olmasına sebep olan korsan servislerle ilgili olarak  kamuoyunu bilgilendirmek zorunluluğu hissetmiş bulunmaktayız.

Türkiye genelinde sıkça karşılaştığımız bu durum, Call Center ve servis ağları ile gerçekleştirilmektedir. Tüketiciler arama motorunda “servis” ibaresi kullanarak arama yaptığında, karşılarına genellikle arama motoruna daha fazla ücret ödemesiyle ilk sırada yer alan ancak kötü niyetli yanıltıcı firmalar çıkmaktadır. Arama sonucunda ilk sırada gösterilmeleri, tüketici nezdinde firma bilgilerinin doğru ve  güvenilir olduğu algısını uyandırmaktadır. Kullanılan bu yöntemlerle tüketicinin kendisine ulaşmasını sağlayan kötü niyetli ve yanıltıcı işletmeler, tüketicilerden yüksek tutarlarda ücret almalarının yanı sıra devamında söz konusu işletmelere de bir daha ulaşılamamaktadır. Bu durum hem tüketicinin mağdur olmasına  hem de amacına uygun hizmet veren birçok işletmenin isminin kötüye kullanımına neden  olmaktadır. 

Bu ve buna benzer mağduriyetlerin daha fazla yaşanmaması  adına  tüketicilerin bu konuda daha dikkatli davranmaları gerektiğini  kamuoyuna saygıyla bildiririz."
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Yerelden Evrensele