Bursa Model Fabrika ve BTÜ’den Güçlü İşbirliği

İŞ DÜNYASI 22 Mart 2022 14:51
Videoyu Aç Bursa Model Fabrika ve BTÜ’den Güçlü İşbirliği
A
a
Dönüşüm Merkezi Bursa Model Fabrika (BMF), Bursa Teknik Üniversitesi (BTÜ) işbirliğiyle “Uygulamalı Yalın Üretim Teknikleri” eğitimi gerçekleştirdi.

Bursa Model Fabrika’nın, Bursa Teknik Üniversitesi işbirliğiyle gerçekleştirdiği eğitimler yaklaşık 4 hafta sürdü. 19 öğrenci merkezde 19 ayrı modül hakkında detaylı bilgiler aldı. Eğitim programının sertifika töreni ise Bursa Teknik Üniversitesi Konferans Salonu’nda düzenlendi. Programa, BTÜ Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ayşe Bedeloğlu ve Prof. Dr. Beyhan Bayhan, Endüstri Mühendisliği Bölüm Başkanı Doç. Dr. Aytaç Yıldız, Bursa Model Fabrika Direktörü Birol Aksel’in yanı sıra akademisyen ve yöneticiler ile öğrenciler katıldı.

“GELECEĞİN MÜHENDİSLERİNE EĞİTİM”
Bursa Model Fabrika Direktörü Birol Aksel, BMF’nin yalın şirket organizasyonunu ve kültürünü benimsetmek, işletmelerin üretim aşamalarındaki verimliliğini artırmak ve dijital dönüşümü hızlandırmak amacıyla çalışmalarını sürdürdüğünü söyledi. BTSO öncülüğünde, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Verimlilik Genel Müdürlüğü ve Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) işbirliğinde yürütülen proje kapsamında firmaların dijital dönüşümüne katkı sağlandığını kaydeden Aksel, “Bursa Model Fabrika, yıl içerisinde pek çok uygulama ve teorik eğitime ev sahipliği yapıyor. Geleceğin mühendislerine, geleceğin teknoloji eğitimlerini vermiş olmaktan, gençlerimizi iş hayatına hazırlamaktan oldukça memnunuz. Bu eğitimlerin Bursa Teknik Üniversitesi işbirliğinde artarak devam edeceğine inancımız tamdır.” dedi.

“BMF BİZLERE VİZYON KATTI”
Bursa Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği öğrencisi Candan Uçkun, Bursa Model Fabrika’da yalın üretim eğitimi aldıklarını belirterek, “Gördüğümüz içerikler ilerde endüstri mühendisliği yaparken, üretim planlamada çalışırken büyük faydalar sağlayacak. Burada 5S, FMEA, SMED gibi çalışmaların burada uygulamalı hallerini gördük. Gördüğümüz teorik bilgileri gerçek bir fabrikada görerek pekiştirdik. BMF’nin bizlere vizyon kattığını söyleyebilirim.” dedi.

Endüstri Mühendisliği Öğrencisi Melike Çelik, merkezde aldığı eğitim ile mesleğini daha fazla benimsediğini belirterek, Bursa Model Fabrika ekibine desteklerinden dolayı teşekkür etti.

Makine Mühendisi son sınıf öğrencisi Gürsel Gülseçen ise BMF’deki eğitimin kendisi için çok güzel bir deneyim olduğunu belirtti.


KAYNAK: Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO)
Kurumsal İletişim Birimi
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat