Başkan Erdem, havyan dostu Pehlivan’ı unutmadı

Y.YÖNETİM 9 Şubat 2021 15:56
Videoyu Aç Başkan Erdem, havyan dostu Pehlivan’ı unutmadı
A
a
Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem geçtiğimiz günlerde hayatını kaybeden hayvan dostu Cemil Cevdet Pehlivan’ın ailesini ziyaret başsağlığı dileklerinde bulundu.
 

Sokak hayvanları ile ilgili yürütülen hizmetlerde gönüllü hayvanseverlerle birlikte çalışmalar da yapan Nilüfer Belediyesi, Barış Mahallesinde hergün sokak hayvanlarını kişisel çabalarıyla besleyen ve geçtiğimiz günlerde sahipsiz hayvanları beslerken geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybeden Cemil Cevdet Pehlivan’ı unutmadı.

Yaşadığı bölgede hayvansever kimliğiyle sembol olan Pehlivan’ın ailesine taziye ziyaretinde bulunan Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem, Başkan Yardımcısı Remzi Çınar ve Veteriner İşleri Müdürü Fikriye Eker’in de hazır bulunduğu ziyarette, üzüntülerini dile getirdi.

Cemil Cevdet Pehlivan’ın eşi Mesrure Pehlivan, kızı Derya Şen ve damadı Mutlu Şen’e başsağlığı dileklerini ileten Başkan Erdem, Barış Mahallesi’nde sahipsiz kediler için oluşturulan Havuzlu Konak Kedi Evi'nin adını değiştirerek Cemil Cevdet Pehlivan’ın anısını burada yaşatmak istediklerini söyledi. Bu girişimin ve ziyaretin kendilerini çok mutlu ettiğini ifade eden Mesrure Pehlivan ise, “O 20 yıldır kendisini hayvanlara adadı. Bölgedeki sahipsiz hayvanlar onun en iyi arkadaşlarıydı. Kendi evlatları gibi davranırdı. Onları doyurur, hasta olanlar için elinden geleni yapardı. Onun bu davranışı herkese örnek olmalı” diye konuştu. 

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Yerelden Evrensele