Akademik Odalara proje tanıtıldı

Y.YÖNETİM 10 Şubat 2021 14:38
Videoyu Aç Akademik Odalara proje tanıtıldı
A
a
Nilüfer Belediyesi tarafından hazırlanan ve “Ekokent” adıyla bilinen Nilüfer Batı Gelişme Bölgesi Uygulama İmar Planı’nın son hali, Akademik Odalarla paylaşılarak görüş ve önerileri alındı.
 

Nilüfer Belediyesi tarafından 2010 yılında çalışmalarına başlanan Nilüfer Batı Gelişme Bölgesi Uygulama İmar Planı, TMMOB’a bağlı meslek odalarıyla bir kez daha paylaşıldı. Yıllardır hayata geçirilemeyen ve Nilüfer Belediye Meclisi’nden 6. kez kabul edilerek Büyükşehir Belediye Meclisi’ne gönderilen Nilüfer Batı Gelişme Bölgesi Uygulama İmar Planı, kentin batısında 600 hektarlık alanı ele alıyor.

Nilüfer Belediyesi’ne bağlı Kayapa, Hasanağa ve Görükle sınırları içinde kalan plan, Bursa kent merkezi ile entegre, yüksek altyapı ve çevre standartlarına sahip, kent içi ulaşımında yayalara, bisiklete, insan ve çevre sağlığına öncelik veren, komşuluk kültürüne de imkan sağlayacak şekilde hazırlandı.

Sürdürülebilir kent kavramı göz önünde bulundurularak hazırlanan 1/1000 ölçekli Nilüfer Batı Gelişme Bölgesi Uygulama İmar Planı, ekolojik kriterler gözetilerek, doğa ve topografya ile uyumlu, bütüncül plan anlayışıyla ve katılımcı bir süreçle yürütüldü.

Nilüfer Belediyesi tarafından bir an önce tamamlanarak Bursa’ya kazandırılmak istenen proje bir yandan Büyükşehir Belediyesi’nden onay beklerken bir yandan da ilgili paydaşlara sunuluyor.

10 yıllık sürecin sonunda değişen yönetmeliklere göre son düzenlemeler yapılarak yeniden onaya gönderilen projenin son hali, Nilüfer Belediyesi Barış Meclisi’nde yapılan toplantıyla TMMOB’a bağlı meslek odalarının temsilcilerine sunuldu. Katılımcıların ilgiyle izlediği toplantıda projeye ilişkin görüş ve öneriler de paylaşıldı.

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Yerelden Evrensele