Sağlık için yürüyüşler tekrar başlıyor

NİLÜFER 1 Haziran 2020 13:16
Sağlık için yürüyüşler tekrar başlıyor
-A +A

Nilüfer Belediyesi’nin, halkı spora teşvik etmek için başlattığı “Sağlığa adım at” yürüyüşleri tekrar başlıyor. 16 Haziran’dan itibaren haftada iki gün akşamları yapılacak spor etkinliklerinde maske takılması ve sosyal mesafenin korunması sağlanacak.

Halkı hareketli yaşamaya ve spora teşvik etmek amacıyla “Sağlığa adım at” etkinlikleri başlatarak her hafta yürüyüş yollarında toplu yürüyüş-plates gibi spor etkinlikleri organize eden Nilüfer Belediyesi, koronavirüs pandemisi nedeniyle ara verdiği etkinlikleri tekrar başlatıyor. Sağlığın ve sporun kenti Nilüfer’de, halkın her kesiminin sporla buluşması için sürdürülen toplu yürüyüşler, verilen aranın ardından 16 Haziran tarihinde tekrar başlıyor. Koronavirüs salgını nedeniyle uzun süredir evlerinden çıkamayan ve hareketsiz kalan her yaştan vatandaş, 16 Haziran’dan itibaren tekrar sporla buluşacak. Nilüfer Belediyesi’nin “Sağlığa adım at” sloganıyla sürdüreceği yürüyüşlerde salgın nedeniyle önlemler de alınacak. Sosyal mesafenin korunacağı yürüyüşlerde herkesin maske takması sağlanacak. 

 

Yürüyüşler haftada iki gün, salı ve perşembe günleri, saat 20.00’de,  her seferinde farklı bir mahallede düzenlenecek. Yürüyüş etkinliği 16 Haziran Salı günü Görükle Spor Parkı’nda saat 20.00’de başlayacak. 18 Haziran Perşembe günü Ayvalı Dere Spor Parkı’ndaki Ali Şık Yürüyüşü Yolu’nda,  23 Haziran Salı günü Altınşehir Mahallesi Candostlarım Parkı’nda, 25 Haziran Perşembe günü Cephanelik Yürüyüş Yolu’nda, 30 Haziran Salı günü Barış Mahallesi’ndeki Dalyan Parkı ve Koşu Yolu’nda, 2 Temmuz Perşembe günü İhsaniye Mahallesi’ndeki Şehit Jandarma Asteğmen Zeki Burak Okay Parkı’nda,  7 Temmuz Salı günü Esentepe Mahallesi’ndeki Eğridere Parkı Yürüyüş Yolu’nda, 9 Temmuz Perşembe günü Karaman Parkı ve Koşu Yolu’nda, 14 Temmuz Salı günü Balat Atatürk Ormanı’nda, 16 Temmuz Perşembe günü Ataevler Mahallesi’ndeki Şehit Jandarma O. Kaygılı Parkı ve Koşu Yolu’nda saat 20.00’de yürüyüşler düzenlenecek. Yaz döneminde akşamları düzenlenecek yürüyüşler antrenör eşliğinde yapılacak. 40 dakika sürecek yürüyüşlerin sonunda da bazen step, bazen de plates yapılacak. Koronavirüs salgını nedeniyle etkinliklere gelirken herkesin kendi matını getirmesi gerekecek.

 

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Benzer Haberler
NİLÜFER
Nilüfer’de dağıtılan fideler ürün verdi

Nilüfer’de dağıtılan fideler…

12:31 - 9 Temmuz 2020
NİLÜFER
Nilüfer’de tekerlekli sandalye tamiri ücretsiz

Nilüfer’de tekerlekli…

08:20 - 11 Temmuz 2020
NİLÜFER
Mysia Yolları’nda yürümeye var mısınız?

Mysia Yolları’nda yürümeye…

13:58 - 6 Temmuz 2020
NİLÜFER
Nilüfer Belediyesi süs bitkilerini kendisi üretecek

Nilüfer Belediyesi süs…

12:44 - 7 Temmuz 2020
NİLÜFER
TÜM BEL SEN’den Başkan Erdem’e ziyaret

TÜM BEL SEN’den Başkan…

16:25 - 8 Temmuz 2020
NİLÜFER
Çiğli ile deneyim paylaşımı

Çiğli ile deneyim paylaşımı

10:25 - 9 Temmuz 2020
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Advertisement
sehiraktuel.com' un tüm hakları saklıdır. @k iletişim yayıncılık bünyesinde Basın kanunlarına uygun yayın yapmaktadır. Haber Scripti