NİLÜFER HALK DANSLARI YENİ SEZONU AÇTI

AKTÜEL 14 Ekim 2019 15:16
NİLÜFER HALK DANSLARI YENİ SEZONU AÇTI
-A +A

Nilüfer Belediyesi Halk Dansları Topluluğu, düzenlenen kokteylle yeni sezonu açtı. Her yaş grubundan 320 kişi, haftanın her günü 5 ayrı grupta dans eğitimi alacak. 

Türkiye ve dünyada düzenlenen organizasyonlara başarılarıyla damga vuran Nilüfer Halk Dansları Topluluğu, Altınşehir Gençlik Merkezi’nde gerçekleştirilen etkinlikle yeni sezona ‘merhaba’ dedi. Renkli görüntülere sahne olan etkinliğe Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem, Nilüfer Belediye Başkan Yardımcıları Dr. Sibel Özer, Zafer Yıldız, eğitmenler, kursiyerler ve aileleri katıldı. Etkinlikte konuşan Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem, Nilüfer Halk Dansları Topluluğu’nda yer alan 7’den 77’ye dansçıların, başarılarıyla Nilüfer’i, Bursa’yı ve Türkiye’yi en iyi şekilde temsil ettiğini belirtti. Nilüfer Halk Dansları’nın elde ettiği başarılarla kendilerini gururlandırdığını ifade eden Turgay Erdem, “Sizler gittiğiniz her yerde göğsümüzü kabartıyorsunuz. Sizler halk danslarının yanı sıra ekip çalışmasını, dostluk, birlik, beraberlik ve dayanışmayı, sosyalleşmeyi, paylaşmayı en güzel şekilde gözler önüne koyuyorsunuz. Sizleri yürekten kutluyor, yeni sezonun hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

 

Başkan Turgay Erdem daha sonra katılanlarla birlikte oynayarak yaşanan coşkuya ortak oldu. Nilüfer Halk Dansları Topluluğu’nda bu yıl, minikler, yıldızlar, gençler, gösteri ve master gruplar olmak üzere beş ayrı grupta toplam 320 kişi, Türkiye’nin farklı yörelerinden dans eğitimleri alacak. Eğitimler, Altınşehir Gençlik Merkezi’nde çeşitli gün ve saatlerde verilecek.

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Benzer Haberler
AKTÜEL
Yıldızlardan 5 madalya

Yıldızlardan 5 madalya

16:46 - 10 Mart 2020
AKTÜEL
Aşık Yunus söyleşisi

Aşık Yunus söyleşisi

13:23 - 13 Şubat 2020
AKTÜEL
Nilüfer, Ligi İkinci Sırada Tamamladı

Nilüfer, Ligi İkinci Sırada…

13:14 - 3 Ocak 2020
AKTÜEL
Bursa’nın kültürel değeri; Gezek

Bursa’nın kültürel değeri;…

17:22 - 31 Aralık 2019
AKTÜEL
Bu kafede menüden servise her şey çok özel

Bu kafede menüden servise her…

10:43 - 1 Ocak 2020
AKTÜEL
Cengiz Göllü dualarla anıldı

Cengiz Göllü dualarla anıldı

10:55 - 21 Aralık 2019
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Advertisement
sehiraktuel.com' un tüm hakları saklıdır. @k iletişim yayıncılık bünyesinde Basın kanunlarına uygun yayın yapmaktadır. Haber Scripti