NİLÜFER HALK DANSLARI YENİ SEZONU AÇTI

AKTÜEL 14 Ekim 2019 15:16
NİLÜFER HALK DANSLARI YENİ SEZONU AÇTI
-A +A

Nilüfer Belediyesi Halk Dansları Topluluğu, düzenlenen kokteylle yeni sezonu açtı. Her yaş grubundan 320 kişi, haftanın her günü 5 ayrı grupta dans eğitimi alacak. 

Türkiye ve dünyada düzenlenen organizasyonlara başarılarıyla damga vuran Nilüfer Halk Dansları Topluluğu, Altınşehir Gençlik Merkezi’nde gerçekleştirilen etkinlikle yeni sezona ‘merhaba’ dedi. Renkli görüntülere sahne olan etkinliğe Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem, Nilüfer Belediye Başkan Yardımcıları Dr. Sibel Özer, Zafer Yıldız, eğitmenler, kursiyerler ve aileleri katıldı. Etkinlikte konuşan Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem, Nilüfer Halk Dansları Topluluğu’nda yer alan 7’den 77’ye dansçıların, başarılarıyla Nilüfer’i, Bursa’yı ve Türkiye’yi en iyi şekilde temsil ettiğini belirtti. Nilüfer Halk Dansları’nın elde ettiği başarılarla kendilerini gururlandırdığını ifade eden Turgay Erdem, “Sizler gittiğiniz her yerde göğsümüzü kabartıyorsunuz. Sizler halk danslarının yanı sıra ekip çalışmasını, dostluk, birlik, beraberlik ve dayanışmayı, sosyalleşmeyi, paylaşmayı en güzel şekilde gözler önüne koyuyorsunuz. Sizleri yürekten kutluyor, yeni sezonun hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

 

Başkan Turgay Erdem daha sonra katılanlarla birlikte oynayarak yaşanan coşkuya ortak oldu. Nilüfer Halk Dansları Topluluğu’nda bu yıl, minikler, yıldızlar, gençler, gösteri ve master gruplar olmak üzere beş ayrı grupta toplam 320 kişi, Türkiye’nin farklı yörelerinden dans eğitimleri alacak. Eğitimler, Altınşehir Gençlik Merkezi’nde çeşitli gün ve saatlerde verilecek.

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Benzer Haberler
AKTÜEL
BUSMEK, Craft İstanbul Fuarı'nda

BUSMEK, Craft İstanbul…

11:11 - 13 Kasım 2019
AKTÜEL
Satranççılar üç koldan kürsüye

Satranççılar üç koldan kürsüye

16:06 - 13 Kasım 2019
AKTÜEL
NEZİHE MERİÇ'İN OYUN YAZARLIĞI MERCEK ALTINA ALINDI

NEZİHE MERİÇ'İN OYUN…

13:02 - 13 Kasım 2019
AKTÜEL
NİLÜFERLİ VOLEYBOLCULARDAN ÖĞRENCİLERE ÖĞÜTLER

NİLÜFERLİ VOLEYBOLCULARDAN…

10:16 - 14 Kasım 2019
AKTÜEL
‘7 Güzel Adam’a vefa gecesi

‘7 Güzel Adam’a vefa gecesi

11:59 - 14 Kasım 2019
AKTÜEL
Büyükşehir’den ara tatil hediyesi

Büyükşehir’den ara tatil…

16:49 - 14 Kasım 2019
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Advertisement
sehiraktuel.com' un tüm hakları saklıdır. @k iletişim yayıncılık bünyesinde Basın kanunlarına uygun yayın yapmaktadır. Haber Scripti