Minik okurların yazar buluşması

AKTÜEL 15 Şubat 2020 12:09
Minik okurların yazar buluşması
-A +A

Bursa Büyükşehir Belediyesi Kütüphaneler Şube Müdürlüğü’nün düzenlediği Okur-Yazar Buluşmaları etkinliğinde; minik okurlar oyuncu ve çocuk kitabı yazarı Görkem Yeltan ile bir araya geldi.

Hançerli Medresesi Fatma Sultan Kütüphanesi'nde yapılan etkinlikte oyuncu ve çocuk kitabı yazarı Görkem Yeltan ile öğrenciler arasında kitaplar ve hikâye yazma üzerine keyifli bir sohbet gerçekleşti. Çocuklara “uydurukçuluk yapalım mı” diyerek sözlü hikâye yazdıran Yeltan, öğrencilerle tek tek sohbet etti ve söyleşi sonrasında kitaplarını imzaladı. İlk defa bir yazarla tanıştıklarını söyleyen çocuklar da çok heyecanlı bir şekilde yazara çeşitli sorular sordular.

Yazabildiğini çok küçük yaşlarda babasıyla oynadığı oyunlar zamanında fark ettiğini belirten yazar Yeltan, “Bugün çocuklarla bir hikâye ürettik, biz de babamla hep hikâyeler uydururduk ve buna masal uydurma oyunu derdik” diyerek yazma serüvenini anlattı.

Görkem Yeltan kimdir?

Aydın'ın Nazilli ilçesinde 17 Ocak 1977 tarihinde  doğan yazar 2001 yılından itibaren de çocuk kitapları yazmaya başladı. 2003 yılında albüm haline getirdiği “Kırmızı’nın Günlüğü” adını verdiği masal kitabındaki masalları ünlü isimler seslendirdi. Konservatuar tiyatro bölümü mezunu olan yazar aynı zamanda çeşitli diziler, filmler ve oyunlarda rol aldı. İki gazetede çocuk edebiyatı ile ilgili yazıları yayımlanan yazarın bunun dışında yayımlanmış yirmi iki çocuk kitabı var.

Kaynak: BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

BASIN YAYIN VE HALKLA İLİŞKİLER DAİRESİ BAŞKANLIĞI

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Benzer Haberler
AKTÜEL
Hayvanat Bahçesini evden ziyaret

Hayvanat Bahçesini evden…

12:25 - 26 Mart 2020
AKTÜEL
Tiyatroda korona rekoru

Tiyatroda korona rekoru

15:47 - 20 Mart 2020
AKTÜEL
Turizm için tarihi dönüşüm

Turizm için tarihi dönüşüm

11:44 - 21 Mart 2020
AKTÜEL
Büyükşehirli raketler dört dörtlük

Büyükşehirli raketler dört…

10:19 - 16 Mart 2020
AKTÜEL
Çamur sanata, şehir galeriye dönüyor

Çamur sanata, şehir galeriye…

12:18 - 17 Mart 2020
AKTÜEL
Ebru sanatı kültürleri buluşturdu

Ebru sanatı kültürleri…

10:12 - 14 Mart 2020
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Advertisement
sehiraktuel.com' un tüm hakları saklıdır. @k iletişim yayıncılık bünyesinde Basın kanunlarına uygun yayın yapmaktadır. Haber Scripti