Kosova heyetinden Erdem’e ziyaret

NİLÜFER 27 Ocak 2020 15:31
Kosova heyetinden Erdem’e ziyaret
-A +A

Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem, Kosova geçmiş dönem Yerel Yönetimler Bakan Yardımcısı Rıfat Krasnic’i konuk ettiği ziyarette, destek için her zaman hazır olduklarını belirtti. 

Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem, makamında Kosova geçmiş dönem Yerel Yönetimler Bakan Yardımcısı Rıfat Krasnic ve beraberindeki heyeti ağırladı. Ziyarette Kosova Mamuşa Belediyesi Başkan Yardımcısı Hilmi Şala, Mamuşa Belediyesi Başkan Danışmanı Elez Taci ile Bursa Lozan Mübadilleri Kültür ve Dayanışma Derneği yöneticileri de hazır bulundu.

Bursa’ya, Lozan Mübadilleri Kültür ve Dayanışma Derneği’nin davetlisi olarak geldiklerini ifade eden Rıfat Krasnic, Kosova ve yerel yönetimler yapılanması hakkında bilgi verdi. Yaklaşık 2 milyon nüfusu olan Kosova’nın gelişmek adına elinden geleni yaptığını kaydeden Krasnic, kardeş ülke ve kentlerin tecrübeleriyle kendilerine büyük katkı sağlayabileceklerini söyledi. 

Kosova Mamuşa Belediyesi Başkan Yardımcısı Hilmi Şala da kurumu hakkında bilgi vererek, “Mamuşa Belediyesi, Balkanlar’daki tek Türk belediyesidir. Biz oralarda Türk bayrağı ve adetlerine sahip çıkıyoruz. Sizleri bölgemizde görmek isteriz. Sizlerin varlığı ve desteği bize güç verecek” diye konuştu.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem, “Kosova’yı ve Balkanlar’daki dostlarımızı izliyoruz. Her zaman sizlerin yanındayız ve üzerimize düşen ne varsa yapmaya hazırız. Ziyaretiniz beni çok mutlu etti. Kosova ile kardeşlik bağımız var. İlişkilerimizi daha ileriye taşımaya her zaman hazırız” dedi. 

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Benzer Haberler
NİLÜFER
Kardeş kenti Ardino’dan Nilüfer’e ziyaret

Kardeş kenti Ardino’dan…

14:59 - 14 Şubat 2020
NİLÜFER
Dünya Öykü Günü Nilüfer’de kutlandı

Dünya Öykü Günü Nilüfer’de…

11:47 - 16 Şubat 2020
NİLÜFER
Hentbolculardan öğrencilere tavsiyeler

Hentbolculardan öğrencilere…

14:19 - 13 Şubat 2020
NİLÜFER
Okulları yıkılacak öğrencilere Nilüfer Belediyesi kucak açtı

Okulları yıkılacak…

15:10 - 13 Şubat 2020
NİLÜFER
Demirel’in 23 yıllık demiryolu mücadelesi bu sergide

Demirel’in 23 yıllık…

11:02 - 13 Şubat 2020
NİLÜFER
Nilüferli karatecilerden 8 kupa 5 madalya

Nilüferli karatecilerden 8…

17:30 - 12 Şubat 2020
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Advertisement
sehiraktuel.com' un tüm hakları saklıdır. @k iletişim yayıncılık bünyesinde Basın kanunlarına uygun yayın yapmaktadır. Haber Scripti