Gölyazılı kadınların tiyatro keyfi

NİLÜFER 27 Ocak 2020 10:48
Gölyazılı kadınların tiyatro keyfi
-A +A

Gölyazı Kadın Derneği üyesi kadınlar Nilüfer Belediyesi Kent Tiyatrosu’nun mübadeleyi konu alan “Hayali’nin Hayali” oyununu birlikte izledi. Aralarında ilk defa tiyatro gelenlerin de bulunduğu kadınlar, oyundan çok etkilendiklerini söylediler. 

Nilüfer Belediyesi Kent Tiyatrosu’nun sahneye koyduğu oyunlar büyük ilgi görüyor. Bu sezon sahnelenmeye başlanan “Hayali’nin Hayali” isimli oyun da tiyatroseverlerin beğenisini topluyor. Yiğit Sertdemir’in yönettiği oyunu Gölyazı Kadın Derneği üyesi kadınlar birlikte izledi. Gölyazı Kadın Derneği Başkanı Nurten Üner, dernek olarak çeşitli sosyal faaliyetlerde bulunduklarını belirterek “Nilüfer Belediyesi’ne tiyatro oyunu izlemek istediğimizi ilettik. Talebimize hemen yanıt geldi ve “Hayali’nin Hayali” isimli oyunda buluştuk. Aramızda ilk defa tiyatroya gelenler de var. Bizim için çok keyifli bir ortam. Oyunun konusu da bizi çok etkiledi. Büyüklerimizin yaşadıkları sorunlar göçler geldi aklımıza” diye konuştu.

Tiyatroyu izlemeye gelen kadınlar da Nilüfer Belediyesi’ne teşekkür ederek, “Tiyatroya gelebilmek çok güzel. Ayrıca ‘Hayali’nin Hayali’ mübadele döneminde geçen bir oyun. Bizim için anlamı daha da farklı. Mübadeleyi yaşayanların çocukları-torunları olarak izledik oyunu. Bizim için çok anlamlı bir oyundu, herkes mutlaka izlemeli” diye konuştular.

İki perdelik bir oyun olan “Hayalî’nin Hayali”, mübadele dönemini konu alıyor. O yıllarda bir grup Türk ile bir grup Rum’un gönderildikleri ülkelere varamadan düştükleri ıssız ve lanetli olarak bilinen bir adada karşılaşmasının ardından yaşananları ve var olma mücadelesini anlatan oyunda, kukla ve gölge oyunları da yer alıyor.

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Benzer Haberler
NİLÜFER
Kardeş kenti Ardino’dan Nilüfer’e ziyaret

Kardeş kenti Ardino’dan…

14:59 - 14 Şubat 2020
NİLÜFER
Dünya Öykü Günü Nilüfer’de kutlandı

Dünya Öykü Günü Nilüfer’de…

11:47 - 16 Şubat 2020
NİLÜFER
Hentbolculardan öğrencilere tavsiyeler

Hentbolculardan öğrencilere…

14:19 - 13 Şubat 2020
NİLÜFER
Okulları yıkılacak öğrencilere Nilüfer Belediyesi kucak açtı

Okulları yıkılacak…

15:10 - 13 Şubat 2020
NİLÜFER
Demirel’in 23 yıllık demiryolu mücadelesi bu sergide

Demirel’in 23 yıllık…

11:02 - 13 Şubat 2020
NİLÜFER
Nilüferli karatecilerden 8 kupa 5 madalya

Nilüferli karatecilerden 8…

17:30 - 12 Şubat 2020
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Advertisement
sehiraktuel.com' un tüm hakları saklıdır. @k iletişim yayıncılık bünyesinde Basın kanunlarına uygun yayın yapmaktadır. Haber Scripti