Emniyet Teşkilatına Modern Polis Merkezi

OSMANGAZİ 21 Şubat 2020 11:37
Emniyet Teşkilatına Modern Polis Merkezi
-A +A

Osmangazi Belediyesi’nin Küçükbalıklı Mahallesi’nde inşa ettiği modern polis merkezi inşaatında sona gelindi. Emniyet birimlerinin ihtiyaç duyduğu tüm fonksiyonlara sahip olacak şekilde inşa edilen polis merkezi, vatandaşların güvenliği ve huzuru için emniyet teşkilatının modern bir ortamda en güzel hizmetleri sunmasına vesile olacak.
 
Osmangazi Belediyesi, depreme dayanıksız olduğu için boşaltılarak yıkılan Gülbahçe Polis Merkezi'nin yerine Küçükbalıklı Mahallesi'nde modern bir polis merkezi inşa ediyor. Toplam 2 bin 132 metrekare alan üzerine inşa edilen Küçükbalıklı Polis Merkezi, iki kattan oluşuyor. 22 araçlık otoparkı, modern mimarisi ve emniyet birimlerinin ihtiyaç duyduğu fonksiyonlarla inşa edilecek olan merkez için 3 milyon 740 bin TL kaynak kullanıldı. Küçükbalıklı Polis Merkezi inşaatında binanın betonarme bölümünde çalışmalar bitti. Elektrik ve mekanik tesisat çalışmalarının yapıldığı polis merkezinde, ince işçilik çalışmaları ve çevre düzenleme çalışmaları da devam ediyor. 
 
Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Küçükbalıklı Polis Merkezi inşaatını gezerek çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi aldı. Osmangazi Belediyesi olarak, vatandaşların istekleri ve ihtiyaçları doğrultusunda her alanda hizmet ürettiklerini ifade eden Başkan Dündar, “Daha önce Çarşı Polis Merkezi ile Bağlarbaşı Mahallemiz’e bir polis merkezi kazandırmıştık. Faydalı ve ihtiyaca cevap veren aynı yatırımı Küçükbalıklı Mahallemiz’de yapıyoruz. Depreme dayanıksız olduğu için yıkılan Gülbahçe’deki polis merkezinin yerine Küçükbalıklı Mahallemiz’e yeni ve modern bir polis merkezi kazandırıyoruz. Gülbahçe Polis Merkezi’nin yerine de park inşa edeceğiz. Çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Polis merkezinin kaba inşaatı bitti. İnce işçilikler devam ediyor. 2 ay içerisinde çalışmaları tamamlayarak hizmete açmayı planlıyoruz” dedi.
 
Kaynak: Osmangazi Belediyesi 
Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü  

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Benzer Haberler
OSMANGAZİ
Başkan Dündar, 19.19'de İstiklal Marşı'na Eşlik Etti

Başkan Dündar, 19.19'de…

21:09 - 19 Mayıs 2020
OSMANGAZİ
Sadece bir meydan değil Bursa'yı değiştirecek mihenk taşı

Sadece bir meydan değil…

14:08 - 12 Şubat 2020
OSMANGAZİ
Karlı Yollara Anında Müdahale

Karlı Yollara Anında Müdahale

18:46 - 8 Şubat 2020
OSMANGAZİ
Osmangazi Hisar İçin Çalışıyor

Osmangazi Hisar İçin Çalışıyor

15:38 - 2 Şubat 2020
OSMANGAZİ
İsmet Büyükataman’dan Fetih Müzesi’ne Övgü

İsmet Büyükataman’dan Fetih…

12:28 - 30 Ocak 2020
OSMANGAZİ
Tehlike Saçan Bina Yıkıldı

Tehlike Saçan Bina Yıkıldı

12:38 - 28 Ocak 2020
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Advertisement
sehiraktuel.com' un tüm hakları saklıdır. @k iletişim yayıncılık bünyesinde Basın kanunlarına uygun yayın yapmaktadır. Haber Scripti