Deneme yarışmasında son günler

BÜYÜKŞEHİR 15 Şubat 2020 12:10
Deneme yarışmasında son günler
-A +A

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin kültür yayını ‘Bursa Günlüğü’nün, şehrin tarihî ve doğal güzelliklerini içeren mekânları konu alan ödüllü deneme yarışması için başvuru süresi 6 Mart'ta sona eriyor.
 
Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Dairesi Başkanlığı bünyesinde hazırlanan ve tarih, kültür, edebiyat penceresinden Bursa’ya ayrı bir ışık tutan Bursa Günlüğü tarafından, “Deneme Yarışması” düzenlendi. Son başvuru tarihinin 6 Mart 2020 olduğu yarışmaya gönderilen denemelerin “Bursa’nın tarihî ve tabii güzelliklerini içeren mekânları” konu alması gerekiyor. Her katılımcının bir deneme ile başvurabileceği yarışmada denemeler için herhangi bir sayfa sınırlaması yok. Gönderilen denemelerin daha önceden herhangi bir yerde yayınlanmamış ve herhangi bir yarışmaya katılmamış olması şartı aranıyor. Yarışmaya gönderilen denemelerden uygun görülenler Bursa Günlüğü Dergisi’nde yayınlanacak ve denemelerin bütün kullanım hakları Bursa Büyükşehir Belediyesi’ne ait olacak. Denemeler için ayrıca telif ödenmezken, denemelerde isim ve soy isim yerine, müstear isim yer alması gerekiyor. Gönderilen denemelerle birlikte, eser sahibinin özgeçmişinin ve irtibat bilgilerinin de ayrıca yer alması gerekirken, denemelerin imlâ ve noktalamaları da dikkate alınacak.
 
Toplam 13 bin TL ödül
 
Denemeler, iletisim@bursagunlugu.com e-posta adresine gönderilebileceği gibi Bursa Büyükşehir Belediyesi, Basın ve Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü, Zafer Mah., Ankara Yolu Cad., C Blok, 4. Kat Osmangazi / BURSA (İrtibat: Sefer Göltekin - Genel Yayın Yönetmeni) adresine posta/kargo yoluyla da ulaştırılabilecek. Ayrıca isteyenler denemelerini elden de teslim edebilecek. Seçici Kurul’un Mustafa Özçelik, Akif Durmuş, Dr. Mustafa Baki Efe, Mehmet Esen, Sefer Göltekin ve M. Sedat Sert’ten oluştuğu yarışmaya son başvuru tarihinden sonra gönderilen eserler dikkate alınmayacak. Toplam 13 bin TL para ödülünün dağıtılacağı yarışmada birinci 6 bin TL, ikinci 4 bin TL, üçüncü 2 bin TL’nin sahibi olacak, ayrıca iki kişiye de 500’er TL teşvik ödülü verilecek.
 
Ayrıntılı bilgiyi 

http://bursagunlugu.com/yarismalar adresinden alabilirsiniz.
 
Kaynak: BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
 
BASIN YAYIN VE HALKLA İLİŞKİLER DAİRESİ BAŞKANLIĞI

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Benzer Haberler
BÜYÜKŞEHİR
Sağlıklı gıda için üst düzey tedbir

Sağlıklı gıda için üst düzey…

10:16 - 29 Mart 2020
BÜYÜKŞEHİR
Evsizlere virüse karşı koruma kalkanı

Evsizlere virüse karşı koruma…

15:12 - 29 Mart 2020
BÜYÜKŞEHİR
Dikkat Nilüfer ilçe'de su kesintisi

Dikkat Nilüfer ilçe'de su…

16:29 - 3 Mart 2020
BÜYÜKŞEHİR
Yerli otomobilin adresi resmiyet kazandı

Yerli otomobilin adresi…

19:28 - 2 Mart 2020
BÜYÜKŞEHİR
Bağımlılıkla Mücadele Çalışma Grubu kuruldu

Bağımlılıkla Mücadele Çalışma…

12:16 - 14 Şubat 2020
BÜYÜKŞEHİR
Tarımda eğitime devam

Tarımda eğitime devam

13:54 - 29 Ocak 2020
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Advertisement
sehiraktuel.com' un tüm hakları saklıdır. @k iletişim yayıncılık bünyesinde Basın kanunlarına uygun yayın yapmaktadır. Haber Scripti