Demirel’in 23 yıllık demiryolu mücadelesi bu sergide

NİLÜFER 13 Şubat 2020 11:02
Demirel’in 23 yıllık demiryolu mücadelesi bu sergide
-A +A

CHP Bursa eski Milletvekili Kemal Demirel’in, Bursa’ya demir yolu gelmesi için verdiği 23 yıllık mücadele sürecini anlatan fotoğraf sergisi, Nilüfer Dernekler Yerleşkesi’nde açıldı. 

Bursa’ya tren getirebilmek için 1997 yılında başlattığı mücadeleyi hala sürdüren CHP Bursa eski Milletvekili Kemal Demirel, bu mücadele sürecini, açtığı sergide Bursalılarla paylaştı. Nilüfer Dernekler Yerleşkesi’ndeki “23. Yıl Hayalden Gerçeğe Demiryolu” sergisinin açılışını, Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem ile CHP Bursa İl Başkanı İsmet Karaca yaptı. Sergi açılışında konuşan CHP Bursa eski Milletvekili Kemal Demirel, en büyük hayalinin Bursa’yı, trene kavuşturabilmek olduğunu söyledi. Demirel, “23 yıldan beri bunun için uğraş veriyorum. O günden bu güne beni yalnız bırakmayan herkese teşekkür ediyorum. Bursa ve Türkiye’ye demiryolu gelmesi için 40 il, 22 ilçe dolaştım. 310 kilometre yol yürüdüm, 88 bin kilometre yol kat ettim ve yüz binlerce imza topladım” dedi.

CHP Bursa eski Milletvekili Kemal Demirel’in mücadelesine tanıklık ettiğini belirten Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem de, Demirel’le birlikte yol yürüdüklerini de dile getirdi. Başkan Erdem, “Son bilgilere göre Bursa’ya hızlı tren gelmiyor. Konvansiyonel treni bize layık görmüşler. Biz iktidar olacağız ve hızlı trenin Bursa’ya gelmesini hep birlikte sağlayacağız diye düşünüyorum” şeklinde konuştu. CHP Bursa eski Milletvekili Kemal Demirel’i mücadelesinden dolayı kutlayan Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem, “Bu amaç için sizinle birlikte yürümeye devam edeceğiz” dedi.

CHP Bursa İl Başkanı İsmet Karaca da, Bursa’nın hak ettiği değeri alamadığını belirtti. CHP Bursa eski Milletvekili Kemal Demirel’e Bursalılar adına teşekkür eden Karaca, “Desteğimiz devam edecek” ifadelerini kullandı. “23. Yıl Hayalden Gerçeğe Demiryolu” sergisi, 25 Şubat tarihine kadar Nilüfer Dernekler Yerleşkesi’nde izlenime açık kalacak. 

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Benzer Haberler
NİLÜFER
Çocuklara uzaktan karikatür eğitimi

Çocuklara uzaktan karikatür…

13:50 - 30 Mart 2020
NİLÜFER
Nilüfer’de yaşlıların ihtiyaçlarına acil çözüm

Nilüfer’de yaşlıların…

16:14 - 26 Mart 2020
NİLÜFER
Nilüfer Belediyesi’nden sağlık kuruluşlarına 3 boyutlu destek

Nilüfer Belediyesi’nden…

11:31 - 25 Mart 2020
NİLÜFER
Nilüfer’de öncelik halkın sağlığı

Nilüfer’de öncelik halkın…

15:25 - 25 Mart 2020
NİLÜFER
Nilüfer’de can dostları unutulmuyor

Nilüfer’de can dostları…

15:16 - 23 Mart 2020
NİLÜFER
Nilüfer’de 65 yaş üstü vatandaşlara alışveriş desteği

Nilüfer’de 65 yaş üstü…

16:18 - 23 Mart 2020
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Advertisement
sehiraktuel.com' un tüm hakları saklıdır. @k iletişim yayıncılık bünyesinde Basın kanunlarına uygun yayın yapmaktadır. Haber Scripti