Çocuklara uzaktan karikatür eğitimi

NİLÜFER 30 Mart 2020 13:50
Çocuklara uzaktan karikatür eğitimi
-A +A

Koronavirüs salgını nedeniyle uzaktan eğitimin gündeme geldiği şu günlerde Nilüfer Belediyesi’nin çocuk ve gençlere yönelik sürdürdüğü karikatür atölyesi de zorunlu olarak ara verilen derslerine uzaktan eğitimle devam ediyor.

WhatsApp üzerinden bir grup oluşturarak o günkü dersin içeriğini yazan eğitmen Mehmet Kahraman, velilerin de dahil edildiği bu grupta, dersin konusuyla ilgili görseller, videolar paylaşıyor ve ardından öğrenciler dersin konusuyla ilgili karikatür çalışmalarına başlıyor.

Çalışma tamamlanınca yaptıkları karikatürleri yine WhatsApp üzerinden grupla paylaşan öğrenciler, uzaktan eğitimle sürdürdükleri son atölye çalışmalarında tüm dünyanın gündemini oluşturan koronavirüs konusu üzerinde çalıştılar.

Herkesin korkulu rüyası olan koronavirüsü kendi algı biçimleriyle tasvir ederek karikatürler çizen çocuklar, birbirinden güzel çalışmalar ortaya çıkardı.

Bütün bu çalışmaları velilerin de görmesi için grubun sosyal medya hesaplarından da paylaşan eğitmen Mehmet Kahraman, 25. Nehar Tüblek Karikatür Yarışması’nda Gençler ve Çocuklar Kategorisinde Başarı Ödülü kazanan; Adahan Erödcü, Ayşen Çelebi, Bora Kılıç, Can Atay, Demir Tırpan, İnanç Efe Çınar, Mete İlhanlar ve Serdar Kaya ile İtalya’da yapılan 24. Uluslararası Barış İçin Fax Yarışması’nda ikinci olan Doğan Mert Kiraz’ın da bu atölyenin öğrencisi olduğunu ve öğrencilerinin başarısıyla gurur duyduğunu söyledi.

Uzaktan karikatür eğitimi uygulaması, yaşadığımız özel dönem nedeniyle eve kapanmak durumunda kalan, ancak çocukları evde oyalamakta zorlanan aileler için de kurtarıcı oldu. Uygulamayı memnuniyetle karşılayan veliler, başka alanlarda da çocuklara yönelik bu tür uygulamaların yaygınlaşması dileğinde bulundu.

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Benzer Haberler
NİLÜFER
Nilüfer’de camiler ibadete hazır

Nilüfer’de camiler ibadete…

12:14 - 28 Mayıs 2020
NİLÜFER
Onlar bayramda da çalıştı

Onlar bayramda da çalıştı

12:06 - 26 Mayıs 2020
NİLÜFER
Özkan’dan salgın sürecindeki çalışmalara teşekkür

Özkan’dan salgın sürecindeki…

16:22 - 21 Mayıs 2020
NİLÜFER
Nilüfer Belediyespor’da transfere devam

Nilüfer Belediyespor’da…

16:12 - 22 Mayıs 2020
NİLÜFER
Nilüfer Belediyespor’dan iki transfer daha

Nilüfer Belediyespor’dan iki…

16:32 - 20 Mayıs 2020
NİLÜFER
Nilüfer’de bayram sevinci balkonlara taştı

Nilüfer’de bayram sevinci…

21:59 - 19 Mayıs 2020
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Advertisement
sehiraktuel.com' un tüm hakları saklıdır. @k iletişim yayıncılık bünyesinde Basın kanunlarına uygun yayın yapmaktadır. Haber Scripti