BURSA YENİDEN TARIM KENTİ OLACAK

ŞEHİR 19 Mart 2019 11:04
BURSA YENİDEN TARIM KENTİ OLACAK
-A +A

Millet İttifakı’nın Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Bozbey, Kestel Belediye Başkan Adayı Yıldıray Atlı ile birlikte Kestel’in Kozluören, Aksu ve Çataltepe mahallelerinde vatandaşlarla projelerini paylaştı ve önerilerini aldı. 
Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Bozbey, Çataltepe Mahallesi’nde kahvehanede bir araya geldiği vatandaşlara, Bursa’nın yeniden tarım kenti olması için çalışacaklarını anlattı. Çiftçinin korunup kollanması gerektiğinin altını çizen Bozbey, “Tarımda çalışan insanlarımızın gelirinin artması demek, Türkiye’nin refahının artması demektir. Kooperatifçiliği, ürün çeşitliliğini, fidancılığı destekleyeceğiz ve kooperatif çatısı altında paketleme ve soğuk hava depolarıyla da bölgemizde bulunan üreticimizi destekleyerek daha fazla gelir getirmesini sağlayacağız” dedi. 

ÇOCUKLARA HALKSÜT 
Bozbey, tarımın yanında hayvancılığı da destekleyeceklerini belirterek Halksüt projesinden bahsetti. Mustafa Bozbey, “İlkokul birinci sınıf öğrencilerinin tamamına süt dağıtacağız. Bu sütü fabrikalardan değil, kooperatifler aracılığıyla kendi üreticimizden satın alacağız. Çünkü biz köylünün kalkınmasını istiyoruz. Köylümüze vereceğimiz desteklerle ürettikleri ürünleri gelire dönüştürmemiz gerekiyor” diye konuştu. 
“Buradaki köylümüzü desteklememiz lazım” diyen Mustafa Bozbey, verecekleri destekle  Bursalı köylünün kalkınmasını sağlayacaklarını belirtti. Bozbey, “İnsanlarımızın refah düzeyini, gelir düzeyini artıracağız ki o mutlu olsun, huzurlu olsun ve gençler o köyden başka yere gitmesin” ifadelerini kullandı.  
“Derdimiz insan, derdimiz Bursa, derdimiz sizlersiniz” diyerek konuşmasına devam eden Bozbey, Çataltepe Mahallesi’nde çok sayıda gencin yaşadığını, ancak gençlerin spor ve sosyal alanlarının olmadığını söyledi. Mustafa Bozbey şöyle devam etti: “Gençlerimiz bir alanda müzik yapsalar, sporla ilgilenseler, bu çocukları topluma daha iyi bir insan olarak kazandırsak daha iyi olmaz mı? Gençlerin iyi bir insan olmaları için, kötü alışkanlıklardan korumak için bizlerin sorumluluğu çok büyük. Spor yapacak, sanatla uğraşacak, okulunu okuyacak, işine de gidecek. Gençler bize lazım. Çok önemli bir genç nüfusa sahibiz ama maalesef şu ana kadar sahip çıkılmamış ve proje üretilmemiş. Bunların örnekleri Nilüfer’de var. Bizler bunları yapabilecek bilgi birikimine sahibiz. Gençleri bu şekilde geleceğe hazırlamamız lazım.” 

İLKOKUL VE ORTAOKUL ÖĞRENCİLERİNE ULAŞIM ÜCRETSİZ
Uludağ’ın suyunun Bursalı için ucuz olması gerektiğini vurgulayan Mustafa Bozbey, “Benim halkım, suyu yüzde 25 indirimli içecek. Ulaşımla ilgili ilk ve ortaokula giden çocuklarımız okula giderken ücret ödemeyecekler. Bunlar bizim çocuklarımız. Yani biz, Bursalı’nın hak ettiği değerleri, Bursalı’ya hak görüyoruz ve eşit bir şekilde kullanılmasını sağlayacağız” dedi.
Mustafa Bozbey, Kozluören Mahallesi ve Aksu Mahallesi’nde de vatandaşlarla bir araya gelerek sohbet etti. Projelerini anlatan Bozbey, beklentileri de dinledi.

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Benzer Haberler
ŞEHİR
Aktaş ' Güzel günler bizi bekliyo'

Aktaş ' Güzel günler bizi…

14:13 - 20 Nisan 2019
ŞEHİR
TOHUMLAR NİLÜFER'DE TAKAS EDİLDİ

TOHUMLAR NİLÜFER'DE TAKAS…

19:08 - 20 Nisan 2019
ŞEHİR
Müzelerde 23 Nisan coşkusu

Müzelerde 23 Nisan coşkusu

18:28 - 21 Nisan 2019
ŞEHİR
DOĞASEVERLER MYSIA YOLLARI'NDA

DOĞASEVERLER MYSIA YOLLARI'NDA

11:10 - 22 Nisan 2019
ŞEHİR
BTSO, 2 Haftada 11 Sektörel Koney Toplantısı Gerçekleştirdi

BTSO, 2 Haftada 11 Sektörel…

11:58 - 20 Nisan 2019
ŞEHİR
ÇOCUK BAŞKANIN İLK TALİMATI FUTBOL SAHASI OLDU

ÇOCUK BAŞKANIN İLK TALİMATI…

16:45 - 22 Nisan 2019
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
sehiraktuel.com' un tüm hakları saklıdır. @k iletişim yayıncılık bünyesinde Basın kanunlarına uygun yayın yapmaktadır. Haber Scripti