Bursa Düşüne Akademisi’nde ikinci dönem heyecanı

AKTÜEL 15 Şubat 2020 12:02
Bursa Düşüne Akademisi’nde ikinci dönem heyecanı
-A +A

Büyükşehir Belediyesi’nin kişisel gelişim amacıyla uygulamaya aldığı Bursa Düşünce Akademisi’nin ikinci dönem ilk programının konuğu, Şair-Yazar ve Müzisyen Savaş Barkçin oldu. Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, 3 ay boyunca Tayyare Kültür Merkezi’nde Pazartesi günleri saat 18:00’da ücretsiz olarak düzenlenecek akademi programlarına tüm Bursalıları davet etti.

 

Büyükşehir Belediyesi’nin kültür sanat hayatına katkı sağlamak, ilgi duyanların kişisel gelişimlerini kolaylaştırmak adına organize ettiği Bursa Düşünce Akademisi’nin ikinci dönemi başladı. İkinci dönem ilk konferansı, Şair-Yazar ve Müzisyen Savaş Barkçin tarafından verildi. Barkçin, Tayyare Kültür Merkezi Büyük Salon’u dolduran Bursalılara, tasavvuf ve müzik ilişkisini anlattı. Müziğin Türk-İslam Medeniyeti gibi tevhide dayandığını, esas olanın sanat aşkının değil aşkın sanatı olduğunu ifade eden Barkçin, yaptığı sunumda, “Müzik nimettir. Hak’tan gelen halka ikram edilir. Nefis karıştırılmaz. Müzik, sadece eğlence değil, düşünme aracıdır. Edep yoludur. Edebi olmayan müzisyenin kıymeti yoktur” ifadelerini kullandı.

 

Türkiye’nin önemli isimleri Bursalılarla buluşuyor

Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş da Barkçin’in konferansına katılan isimlerden biri oldu. Kürsüye çıkarak konuşma yapan ve belediyeciliğin ‘günlük rutin işleyişin yanında’ kültür sorumluluğunun bulunduğunu ifade eden Başkan Aktaş, “Edebiyat, sanat, bilim, kültür gibi konular hayatımıza anlam katan ve varlığımızın idrakine varmamızı sağlayan meselelerimizdir. Bursa Düşünce Akademisi ile Bursa Edebiyat ve Yazı Akademisi kapsamında, ilk dönem, alanında uzman ve Türkiye’nin önde gelen 25 ismini misafir ettik. Bu dönem de 20 değerli misafirimiz olacak. Yani toplamda 45 konuk ile edebiyattan felsefeye, müzikten tasavvufa, dilden sanata, sinemadan tarihe, mimariden kültüre uzanan geniş yelpazede bir program serisini sizlerle buluşturmuş olacağız” dedi. 3 ay boyunca pazartesi ve cuma günleri saat 18.00’da gerçekleştirilecek etkinliklere tüm Bursalıları davet eden Başkan Aktaş, “Bu programlar, kendimizi geliştirmemiz adına ve geleceğimiz için önemli birer fırsat” diye konuştu.

 

Kaynak: BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

BASIN YAYIN VE HALKLA İLİŞKİLER DAİRESİ BAŞKANLIĞI

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Benzer Haberler
AKTÜEL
Hayvanat Bahçesini evden ziyaret

Hayvanat Bahçesini evden…

12:25 - 26 Mart 2020
AKTÜEL
Tiyatroda korona rekoru

Tiyatroda korona rekoru

15:47 - 20 Mart 2020
AKTÜEL
Turizm için tarihi dönüşüm

Turizm için tarihi dönüşüm

11:44 - 21 Mart 2020
AKTÜEL
Büyükşehirli raketler dört dörtlük

Büyükşehirli raketler dört…

10:19 - 16 Mart 2020
AKTÜEL
Çamur sanata, şehir galeriye dönüyor

Çamur sanata, şehir galeriye…

12:18 - 17 Mart 2020
AKTÜEL
Ebru sanatı kültürleri buluşturdu

Ebru sanatı kültürleri…

10:12 - 14 Mart 2020
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Advertisement
sehiraktuel.com' un tüm hakları saklıdır. @k iletişim yayıncılık bünyesinde Basın kanunlarına uygun yayın yapmaktadır. Haber Scripti