BOZBEY MAVİ ÇARŞI’DA ESNAFLA BULUŞTU

ŞEHİR 7 Şubat 2019 17:06
BOZBEY MAVİ ÇARŞI’DA ESNAFLA BULUŞTU
-A +A

Kent Meydanı çevresinde cep telefonu satan esnafı ziyaret eden Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Bozbey sorunları dinledi. “Derdimizi kimseye anlatamadık" diyen esnafa Bozbey, "1 Nisan'dan itibaren ortak yolu birlikte bulacağız" dedi.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Bozbey, Kent Meydanı çevresinde Mavi Çarşı olarak adlandırılan bölgede cep telefonu satan esnafı ziyaret etti. Bozbey'e, Osmangazi Belediye Başkan Adayı Erkan Aydın ve CHP Osmangazi İlçe Başkanı Metin Akyolcular da eşlik etti. Ziyaret sırasında girdiği işyerlerinden birinde esnaf Bozbey’e adeta dert yandı. Mustafa Bozbey'e "Çok sıkıntılar yaşadık, kimse derdimizi dinlemedi" diyen esnaf "Yıllardır sizin Bursa Büyükşehir Belediyesi'ne aday olmanızı bekliyorduk" ifadelerini kullandı. Esnafın bu sözü üzerine Bozbey de "O sene, bu sene" diyerek karşılık verdi.
Kent Meydanı esnafı "Biz artık yerelde kişiye bakıyoruz. Yaptığınız işlerle örnek oldunuz. Sizi sadece zengin ortamında görmüyoruz. Parti kişi ayırmaksızın her ortamda sizi görüyoruz. Sizi Yıldırım'da, Gürsu'da, her yerde halkın içinde görüyoruz" diye konuştu.
'Kent Meydanı' projesiyle birlikte mağdur edildiklerini de dile getiren esnaf, ilgili belediyelerle diyalog kurmalarına rağmen kendilerine yol gösterilmediğini, kalıcı sabit bir yerde ekmek parası kazanmak istediklerini söyledi.
Sorunları dinleyen Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Bozbey, "Çözüm, esnafı dikkate alarak, ortak yolu bularak olur. Farklı projeler uygulanabilir ama birlikte ortak yol bulunması gerekiyor. Buradaki esnafımızın kazancını kalıcı bir yerde sağlaması lazım. İnşallah Osmangazi'de Erkan Aydın ile birlikte kazanarak 1 Nisan'dan itibaren ortak yolu bulacağız" dedi.
Sorunlarını tek tek anlatma fırsatı bulan Esnaf Bozbey’i tezahüratlarla uğurladı.


Facebook'ta paylaş butonu
Print
Benzer Haberler
ŞEHİR
Evlerde enerji tüketimi yüzde 17 arttı

Evlerde enerji tüketimi yüzde…

10:29 - 1 Mayıs 2020
ŞEHİR
Hastanelere su takviyesi

Hastanelere su takviyesi

10:43 - 28 Nisan 2020
ŞEHİR
Bursa Covid-19 için nefes olacak

Bursa Covid-19 için nefes…

13:28 - 28 Nisan 2020
ŞEHİR
Petronas Türkiye Madeni Yağ Pazarına  Distribütör Ağı ile Örnek

Petronas Türkiye Madeni Yağ…

10:52 - 24 Nisan 2020
ŞEHİR
Karsan’dan Üretime Devam Ediyor

Karsan’dan Üretime Devam…

15:20 - 17 Nisan 2020
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Advertisement
sehiraktuel.com' un tüm hakları saklıdır. @k iletişim yayıncılık bünyesinde Basın kanunlarına uygun yayın yapmaktadır. Haber Scripti