Bilim ve Üretim Zenginliği Bursa’ya Değer Katıyor

Bursa Uludağ Üniversitesi (BUÜ) Rektörü Prof. Dr. Ahmet Saim Kılavuz, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret etti.

BTSO 14 Haziran 2019 11:41
Bilim ve Üretim Zenginliği Bursa’ya Değer Katıyor
-A +A

BTSO Oda Hizmet Binası’nda gerçekleştirilen ziyarette konuşan BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, kentlerin ve ülkelerin kalkınmasında üniversite - sanayi işbirliğinin önemli bir rolü olduğunu söyledi. Üniversiteleri ‘kentin aklı’ olarak nitelendiren Başkan Burkay, üniversitelerdeki akademik zenginliğin kent ekonomisine değer katacak projelere öncülük edeceğini ve Bursa’yı hedeflerine daha hızlı bir biçimde ulaştıracağını belirterek, “BTSO olarak katma değeri yüksek üretim ve ihracat hedeflerimize ulaşabilmek adına üniversite ve sanayi arasında nitelikli ve sonuç odaklı işbirlikleri oluşturmayı hedefliyoruz. Üniversitelerimizde üretilen bilgilerin sektörlerimize transferini sağlayarak küresel rekabette avantaj elde edebiliriz. İş dünyası olarak üniversitelerden etkin bir biçimde faydalanamayan kentlerin ve ülkelerin kalkınmalarının mümkün olmadığının bilincindeyiz.” diye konuştu.
 
 
 
"İŞBİRLİĞİMİZ SÜRECEK"
 
Bursa Ticaret ve Sanayi Odası olarak Bursa Uludağ Üniversitesi ile ileri teknoloji, dijitalleşme, tahkim ve arabuluculuk gibi alanlarda yeni işbirliklerine imza attıklarını belirten Başkan Burkay, “Sanayinin kendi teknolojisini üretebilmesi için bilgiye kolayca ulaşabilmesi gerekir. Bu da ancak güçlü bir üniversite-sanayi işbirliği ile mümkündür. Üniversite ve sanayi arasındaki işbirliği kente ve ülkemize değer kazandıracaktır. BTSO olarak Bursa Uludağ Üniversitemiz ile işbirliğimizi daha güçlü bir şekilde devam ettireceğiz." dedi.
 
 
 
“BİRLİKTE ÖNEMLİ PROJELER GELİŞTİRECEĞİZ”
 
BTSO ile birlikte yeni projeler geliştireceklerini belirten Rektör Ahmet Saim Kılavuz, ULUTEK için çok önemli projeler ve çalışmalar yapacaklarını dile getirdi. Rektör Kılavuz, “Paydaşlarımızla birlikte elimizden gelen tüm çabayı göstereceğimizi ifade etmek istiyorum. BTSO Başkanı İbrahim Burkay ve yönetim kurulunun da destekleriyle Bursa’ya değer katan işbirliklerimizi sürdüreceğiz. Bursa Uludağ Üniversitesi olarak, bilimsel ve akademik anlamda hangi çabayı göstermemiz gerekiyorsa onu da göstereceğimizi taahhüt ediyoruz.” dedi.   
 
 
 
“ORTAK YÖNLERİMİZİ İYİ KULLANMALIYIZ”
 
BTSO Meclis Başkanı Ali Uğur, hızla gelişen ve değişen rekabet koşullarında Bursa’nın hedeflerine ulaşması için akademik akıl ile sanayinin üretim tecrübesini ortak noktada buluşturmaya devam etmesi gerektiğini söyledi. Ali Uğur, “Dünyanın en büyük 10 ekonomisi arasına girebilmenin yolu üretmekten geçiyor. Üniversitelerin mevcut imkanları ile sanayinin potansiyelini birleştirerek, bilimsel, teknolojik ve ekonomik yönden gelişmek adına sistemli çalışmaya devam etmeliyiz.” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO)
Kurumsal İletişim Birimi
 

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Benzer Haberler
BTSO
‘Bilim Karavanı’ Bursa’da

‘Bilim Karavanı’ Bursa’da

13:58 - 15 Haziran 2019
BTSO
İşimiz Türkiye Gücümüz Bursa

İşimiz Türkiye Gücümüz Bursa

15:57 - 13 Haziran 2019
BTSO
İş dünyasının yıldızı BTSO 130 Yaşında

İş dünyasının yıldızı BTSO…

15:25 - 11 Haziran 2019
BTSO
Türk Kızılay’ından Bursa İş Dünyası’na Altın Madalya

Türk Kızılay’ından Bursa İş…

14:23 - 12 Haziran 2019
BTSO
BTSO İftar Sofraları 60 Bin Bursalıyı Ağırladı

BTSO İftar Sofraları 60 Bin…

12:14 - 3 Haziran 2019
BTSO
BUTGEM’de Sanal Gerçeklik Eğitim Laboratuvarı Hayata Geçiyor

BUTGEM’de Sanal Gerçeklik…

13:30 - 4 Haziran 2019
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
sehiraktuel.com' un tüm hakları saklıdır. @k iletişim yayıncılık bünyesinde Basın kanunlarına uygun yayın yapmaktadır. Haber Scripti