Başkan, asırlık çınarın hayır duasını aldı

AKTÜEL 13 Şubat 2020 12:21
Başkan, asırlık çınarın hayır duasını aldı
-A +A

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Gemlik’te yaşayan 107 yaşındaki Zahide Solmaz’ı evinde ziyaret ederek, asırlık çınarın hayır duasını aldı.

Bursa’nın Gemlik İlçesi’nde oğlu Dursun Solmaz’ın yanında yaşayan 11 çocuk, 50 torun sahibi olan ve 3 tane de torununun torununu gören Zahide Solmaz, Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ı ağırladı. Başkan Aktaş, oğlu Dursun ve gelini Dr. Gülfiruz Solmaz tarafından adeta bir çocuk adasıyla bakılan Zahide Nine ile sohbet etti. Zahide Nine’nin aslen Elazığlı olduğunu öğrenen Başkan Aktaş, kendisinin de bağları nedeniyle Elazığ’la ilgili anılarını tazelemiş oldu.

Asırlık bir çınarı ziyaret etmenin mutluluğunu yaşayan Başkan Aktaş, tek amacının Zahide Ninenin hayır duasını almak olduğunu söyledi. Zahide Ninenin 107 yaşına rağmen gayet bilinçli ve bilgili olduğunu dile getiren Başkan Aktaş, “Anne ve babalarımız, dede ve ninelerimiz bizim hayır dua kanalımız. Bizim ümidimiz, heyecanımız. Onlara sahip çıkmak, yanımızda yaşlanmasını temin etmek bana göre her evladın ana gayelerinden olması lazım. Bu manada bu ulu çınara adeta bir çocuk edasıyla baktıkları için oğlu ve geline teşekkür ediyorum. Zahide Ninemize sağlıklı ve hayırlı bir ömür diliyorum. Tek gayemiz hayır duasını almaktı. Aynı zamanda Elazığ’la olan ortak irtibatımız nedeniyle anıları da yad etmiş olduk” diye konuştu.

Kaynak: BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

BASIN YAYIN VE HALKLA İLİŞKİLER DAİRESİ BAŞKANLIĞI

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Benzer Haberler
AKTÜEL
Hayvanat Bahçesini evden ziyaret

Hayvanat Bahçesini evden…

12:25 - 26 Mart 2020
AKTÜEL
Tiyatroda korona rekoru

Tiyatroda korona rekoru

15:47 - 20 Mart 2020
AKTÜEL
Turizm için tarihi dönüşüm

Turizm için tarihi dönüşüm

11:44 - 21 Mart 2020
AKTÜEL
Büyükşehirli raketler dört dörtlük

Büyükşehirli raketler dört…

10:19 - 16 Mart 2020
AKTÜEL
Çamur sanata, şehir galeriye dönüyor

Çamur sanata, şehir galeriye…

12:18 - 17 Mart 2020
AKTÜEL
Ebru sanatı kültürleri buluşturdu

Ebru sanatı kültürleri…

10:12 - 14 Mart 2020
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Advertisement
sehiraktuel.com' un tüm hakları saklıdır. @k iletişim yayıncılık bünyesinde Basın kanunlarına uygun yayın yapmaktadır. Haber Scripti