Bağımlılıkla Mücadele Çalışma Grubu kuruldu

BÜYÜKŞEHİR 14 Şubat 2020 12:16
Bağımlılıkla Mücadele Çalışma Grubu kuruldu
-A +A

Bursa Kent Konseyi bünyesinde kurulan Bağımlılıkla Mücadele Çalışma Grubu, ilgili kurumlardan temsilcilerin katılımıyla ilk toplantını gerçekleştirdi.

Önemli bir toplum sağlığı sorunu olan bağımlılık ile mücadele etmek, gençlere ve ailelere eğitim çalışmaları düzenlemek, sağlık ve yaşam kalitesini yükseltmek, teknoloji bağımlılığından madde bağımlılığına kadar gençleri bu illetten uzak tutmak için etkinlikler yapmak amacıyla kurulan Bursa Kent Konseyi Bağımlılıkla Mücadele Çalışma Grubu, Bursa İl Sağlık Müdürlüğü, Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Aile Destek Merkezi (GADEM), Bursa İl Emniyet Müdürlüğü, Bursa İl Jandarma Müdürlüğü ve Yeşilay Bursa Şubesi’nden gelen konusunda uzman kişilerin katılımıyla ilk toplantısını düzenledi. Gönüllülük esasına göre faaliyetlerini sürdürecek grubun temsilciliğini ise Dr. Taner Ödemiş üstlendi.

Toplantının açılışında konuşan Bursa Büyükşehir Belediyesi Yerel Gündem Şube Müdürü Mahmut Turunç, “Türkiye’nin en büyük zenginliği sahip olduğu genç nüfustur. Çocuklarımızın ve gençlerimizin zararlı alışkanlıktan kurtulması, spor ya da diğer alanlarda kendilerine farklı meşgaleler bulması ile mümkün olacaktır. Bu anlamda ailelere de büyük sorumluluk düşmektedir. Çocuklarımızla iyi iletişim kurulmalı ve aile içerisinde sevgi-saygıya dayalı bir ortam oluşturulmalı” dedi. Turunç, toplantıya katılan çalışma grubu üyelerine katkılarından dolayı teşekkür etti.

Kaynak: BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN YAYIN VE HALKLA İLİŞKİLER DAİRESİ BAŞKANLIĞI

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Benzer Haberler
BÜYÜKŞEHİR
Sağlıklı gıda için üst düzey tedbir

Sağlıklı gıda için üst düzey…

10:16 - 29 Mart 2020
BÜYÜKŞEHİR
Evsizlere virüse karşı koruma kalkanı

Evsizlere virüse karşı koruma…

15:12 - 29 Mart 2020
BÜYÜKŞEHİR
Dikkat Nilüfer ilçe'de su kesintisi

Dikkat Nilüfer ilçe'de su…

16:29 - 3 Mart 2020
BÜYÜKŞEHİR
Yerli otomobilin adresi resmiyet kazandı

Yerli otomobilin adresi…

19:28 - 2 Mart 2020
BÜYÜKŞEHİR
Deneme yarışmasında son günler

Deneme yarışmasında son…

12:10 - 15 Şubat 2020
BÜYÜKŞEHİR
Tarımda eğitime devam

Tarımda eğitime devam

13:54 - 29 Ocak 2020
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Advertisement
sehiraktuel.com' un tüm hakları saklıdır. @k iletişim yayıncılık bünyesinde Basın kanunlarına uygun yayın yapmaktadır. Haber Scripti