'NAZIM'IN KANATLARI' NİLÜFER'DE İZLEYİCİ İLE BULUŞTU

AKTÜEL 17 Haziran 2019 12:56
'NAZIM'IN KANATLARI' NİLÜFER'DE İZLEYİCİ İLE BULUŞTU
-A +A

Gazeteci-yazar ve yapımcı Nebil Özgentürk tarafından beyaz perdeye aktarılan Nâzım’ın Kanatları isimli belgesel Nilüfer’de izlenime sunuldu. 

Nilüfer Belediyesi, Nâzım Hikmet’in 56. ölüm yıl dönümünde anlamlı bir etkinliğe ev sahipliği yaptı. Sinema tadındaki belgesel filmleriyle tanınan Nebil Özgentürk'ün, Nâzım Hikmet ve kader arkadaşı Ramiz Demirkuşak'ın yol arkadaşlığını anlattığı belgeseli  Nâzım'ın Kanatları isimli belgesel, Konak Kültürevi’nde  izlenime sunuldu. Nâzım’ın evrensel gücü, yoldaşlarına verdiği destek, gerçekleştirmek istediği hayaller, soğuk savaş döneminde yaşanan acılara değinilen belgesel, ilgiyle izlendi.

Gösterim sonunda müzisyenler Fatma Parlakol ile Onur Uyaroğlu kısa bir müzik dinletisi sunarak, katılımcılara da duygu dolu anlar yaşattılar.

Gecede, Nebil Özgentürk’ün moderatörlüğünü yaptığı bir söyleşi de gerçekleşti. Söyleşiye filmin kahramanları Arif Keskiner ve Sevgi Divritçioğlu katıldı. Nilüfer Belediyesi’nin kültür sanat ve büyük ustalara yönelik önemli etkinliklere imza attığını ifade eden Nebil Özgentürk, geceye gösterilen ilgiden dolayı teşekkür etti. Nâzım’ın hayatında, Bursa’nın ayrı bir yeri olduğunu ifade eden Nebil Özgentürk, Nâzım’ın daha çok hikayesi olduğunu ifade etti. Söyleşide Arif Keskiner ve Sevgi Divitçioğlu da film ve Nâzım hakkında görüşlerini dile getirdi.
Belgesel gösterimi ve söyleşiye katılan Nilüfer Belediye Meclisi Üyesi Dilber Dereli, filmden çok etkilendiğini belirterek, emeği geçenleri kutladı. Dereli,  geceye katılanlara, Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem adına günün anısına hediyeler verdi. 

Etkinliğin sonunda Nebil Özgentürk ve Arif Keskiner, kitaplarını okurlar için imzaladı.

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Benzer Haberler
AKTÜEL
Şarkılar sanat güneşi için seslendirildi

Şarkılar sanat güneşi için…

11:39 - 7 Aralık 2019
AKTÜEL
Potada Gemlik’e BUDO desteği

Potada Gemlik’e BUDO desteği

12:31 - 8 Aralık 2019
AKTÜEL
NİLÜFER İLK YARIYI GALİBİYETLE KAPATTI

NİLÜFER İLK YARIYI…

20:29 - 8 Aralık 2019
AKTÜEL
Bursa, Hatice Kübra ile Olimpiyatlarda

Bursa, Hatice Kübra ile…

20:24 - 7 Aralık 2019
AKTÜEL
Bursa, yeni kitap fuarı için gün sayıyor

Bursa, yeni kitap fuarı için…

09:18 - 9 Aralık 2019
AKTÜEL
Küçük karikatüristlerin büyük başarısı

Küçük karikatüristlerin büyük…

14:38 - 5 Aralık 2019
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Advertisement
sehiraktuel.com' un tüm hakları saklıdır. @k iletişim yayıncılık bünyesinde Basın kanunlarına uygun yayın yapmaktadır. Haber Scripti