'NAZIM'IN KANATLARI' NİLÜFER'DE İZLEYİCİ İLE BULUŞTU

AKTÜEL 17 Haziran 2019 12:56
'NAZIM'IN KANATLARI' NİLÜFER'DE İZLEYİCİ İLE BULUŞTU
-A +A

Gazeteci-yazar ve yapımcı Nebil Özgentürk tarafından beyaz perdeye aktarılan Nâzım’ın Kanatları isimli belgesel Nilüfer’de izlenime sunuldu. 

Nilüfer Belediyesi, Nâzım Hikmet’in 56. ölüm yıl dönümünde anlamlı bir etkinliğe ev sahipliği yaptı. Sinema tadındaki belgesel filmleriyle tanınan Nebil Özgentürk'ün, Nâzım Hikmet ve kader arkadaşı Ramiz Demirkuşak'ın yol arkadaşlığını anlattığı belgeseli  Nâzım'ın Kanatları isimli belgesel, Konak Kültürevi’nde  izlenime sunuldu. Nâzım’ın evrensel gücü, yoldaşlarına verdiği destek, gerçekleştirmek istediği hayaller, soğuk savaş döneminde yaşanan acılara değinilen belgesel, ilgiyle izlendi.

Gösterim sonunda müzisyenler Fatma Parlakol ile Onur Uyaroğlu kısa bir müzik dinletisi sunarak, katılımcılara da duygu dolu anlar yaşattılar.

Gecede, Nebil Özgentürk’ün moderatörlüğünü yaptığı bir söyleşi de gerçekleşti. Söyleşiye filmin kahramanları Arif Keskiner ve Sevgi Divritçioğlu katıldı. Nilüfer Belediyesi’nin kültür sanat ve büyük ustalara yönelik önemli etkinliklere imza attığını ifade eden Nebil Özgentürk, geceye gösterilen ilgiden dolayı teşekkür etti. Nâzım’ın hayatında, Bursa’nın ayrı bir yeri olduğunu ifade eden Nebil Özgentürk, Nâzım’ın daha çok hikayesi olduğunu ifade etti. Söyleşide Arif Keskiner ve Sevgi Divitçioğlu da film ve Nâzım hakkında görüşlerini dile getirdi.
Belgesel gösterimi ve söyleşiye katılan Nilüfer Belediye Meclisi Üyesi Dilber Dereli, filmden çok etkilendiğini belirterek, emeği geçenleri kutladı. Dereli,  geceye katılanlara, Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem adına günün anısına hediyeler verdi. 

Etkinliğin sonunda Nebil Özgentürk ve Arif Keskiner, kitaplarını okurlar için imzaladı.

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Benzer Haberler
AKTÜEL
ÖNCE EĞİTİM ALDI ŞİMDİ LAVANTA ÜRETİYOR

ÖNCE EĞİTİM ALDI ŞİMDİ…

16:49 - 12 Temmuz 2019
AKTÜEL
MİSİ'DE NİLÜFER FOTOĞRAF ŞENLİĞİ BAŞLADI

MİSİ'DE NİLÜFER FOTOĞRAF…

11:41 - 13 Temmuz 2019
AKTÜEL
NİLÜFER BELEDİYESİ KENT TİYATROSU OYUNCUSU USLU'YA ALMANYA'DAN ÖDÜL

NİLÜFER BELEDİYESİ KENT…

14:46 - 9 Temmuz 2019
AKTÜEL
MİSİ'DE SOKAKLAR FOTOĞRAFLARLA ŞENLENECEK

MİSİ'DE SOKAKLAR…

10:45 - 10 Temmuz 2019
AKTÜEL
BAŞKAN ERDEM'DEN TOPHANE ROTARY'E TEŞEKKÜR

BAŞKAN ERDEM'DEN TOPHANE…

12:38 - 10 Temmuz 2019
AKTÜEL
ERDEM: KADIN DERNEKLERİYLE İŞ BİRLİĞİMİZ SÜRECEK

ERDEM: KADIN DERNEKLERİYLE İŞ…

10:45 - 5 Temmuz 2019
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
sehiraktuel.com' un tüm hakları saklıdır. @k iletişim yayıncılık bünyesinde Basın kanunlarına uygun yayın yapmaktadır. Haber Scripti